Movies
Ratings
97
First Spaceship on VenusRated ★ 3.5
FrozenRated ★ 3.0
Enemy at the GatesRated ★ 4.5
Starship TroopersRated ★ 2.5
The Beauty InsideRated ★ 4.0
The Divine WeaponRated ★ 3.5
The Hunt for Red OctoberRated ★ 4.0
U-571Rated ★ 3.5
Letters from Iwo JimaRated ★ 4.0
Flags of Our FathersRated ★ 4.0
DeathwatchRated ★ 3.5
High-RiseRated ★ 4.5
Egon Schiele: Death and the MaidenRated ★ 4.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 2.0
MementoRated ★ 3.5
Deep Blue SeaRated ★ 4.0
Architecture 101Rated ★ 3.0
CubeRated ★ 4.0
R-PointRated ★ 3.5
FuryRated ★ 4.5