Movies
Ratings
100
One Fine Spring DayRated ★ 3.0
Christmas in AugustRated ★ 4.0
Mufasa: The Lion KingRated ★ 3.0
UnlockedRated ★ 4.0
ParasiteRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 5.0
The Sound of MusicRated ★ 4.5
The King's SpeechRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0
The Florida ProjectRated ★ 3.5
Pacific RimRated ★ 3.5
Doctor StrangeRated ★ 4.5
Corpse BrideRated ★ 3.5
The Nightmare Before ChristmasRated ★ 4.5
CoralineRated ★ 5.0
Fantastic Mr. FoxRated ★ 3.5
UpRated ★ 4.0
AvatarRated ★ 5.0
Edward ScissorhandsRated ★ 4.5
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 4.5