Movies
Ratings
143
Comrades: Almost a Love StoryRated ★ 5.0
A Bittersweet LifeRated ★ 4.0
ArrivalRated ★ 4.5
Knight and DayRated ★ 4.0
ArahanRated ★ 3.5
MotherRated ★ 3.0
War of the WorldsRated ★ 3.5
Being John MalkovichRated ★ 5.0
ContactRated ★ 4.5
Knockin' on Heaven's DoorRated ★ 3.0
Reservoir DogsRated ★ 4.0
Pulp FictionRated ★ 5.0
The WailingRated ★ 5.0
Total RecallRated ★ 5.0
Once Upon a Time in High SchoolRated ★ 4.5
Thelma & LouiseRated ★ 5.0
The ShiningRated ★ 3.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 3.5
The Man from EarthRated ★ 4.0
Attila MarcelRated ★ 4.0