Movies
Ratings
217
HamiltonRated ★ 4.5
CasablancaRated ★ 4.0
Princess MononokeRated ★ 4.0
A Violent ProsecutorRated ★ 2.5
MalenaRated ★ 3.5
Men in BlackRated ★ 4.0- The JonesesRated ★ 3.5
Crouching Tiger, Hidden DragonRated ★ 4.5
It's a Wonderful LifeRated ★ 4.5
Moulin Rouge!Rated ★ 3.5
Moulin RougeRated ★ 3.5
An Officer and a SpyRated ★ 4.5
FridaRated ★ 4.0
The ServantRated ★ 3.0
Memoirs of a GeishaRated ★ 4.0
Munich: The Edge of WarRated ★ 4.5
The Pale Blue EyeRated ★ 3.0
La Vie en RoseRated ★ 4.0
Scent of a WomanRated ★ 3.5
The Wizard of OzRated ★ 4.0