Movies
Ratings
43- The Man Who LaughsRated ★ 3.5
The People UpstairsRated ★ 1.5- HumintRated ★ 3.5
The King's WardenRated ★ 4.0
Love at First SightRated ★ 3.0
Memories of MatsukoRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.5
Decision to LeaveRated ★ 4.0
Once We Were UsRated ★ 4.5
Save the Green Planet!Rated ★ 2.5
The HandmaidenRated ★ 3.0
No Other ChoiceRated ★ 3.0
BossRated ★ 3.0
OldboyRated ★ 4.5
The ClassicRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 5.0
Forgive Us Our TrespassesRated ★ 3.0
Blue ValentineRated ★ 4.5- WeddingRated ★ 4.0
- To the PlanetRated ★ 2.0