Movies
Ratings
14
His Only SonRated ★ 5.0
Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet StreetRated ★ 5.0
ChefRated ★ 5.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 5.0
1987: When the Day ComesRated ★ 3.0
The DictatorRated ★ 5.0
The Sheriff In TownRated ★ 4.0
A Violent ProsecutorRated ★ 3.5
The HuntRated ★ 4.0
Big MatchRated ★ 4.0
The SuspectRated ★ 2.5
PredestinationRated ★ 3.5
Way Back HomeRated ★ 3.0
Captain PhillipsRated ★ 4.5