Movies
Ratings
163
Charlie and the Chocolate FactoryRated ★ 4.0- Whispering WaterRated ★ 2.0
Project Hail MaryRated ★ 3.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Pride & PrejudiceRated ★ 4.0
Dr. Cheon and Lost TalismanRated ★ 1.0
The King's WardenRated ★ 3.0
The HandmaidenRated ★ 4.0
Captain America: The First AvengerRated ★ 3.5
Iron ManRated ★ 5.0
Captain America: Civil WarRated ★ 4.5
Ant-Man and the WaspRated ★ 2.5
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 5.0
Once We Were UsRated ★ 5.0
Chungking ExpressRated ★ 4.5
In the Mood for LoveRated ★ 4.0
Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 4.0
Avatar: Fire and AshRated ★ 3.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 4.5
Notting HillRated ★ 4.5