Movies
Ratings
277
MasqueradeRated ★ 4.0
12.12: THE DAYRated ★ 4.0
ExhumaRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 4.5
ParasiteRated ★ 4.5
Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 4.5
Forrest GumpRated ★ 4.5
The Hurt LockerRated ★ 4.0
Good NewsRated ★ 4.0
The Great GatsbyRated ★ 5.0
The Wolf of Wall StreetRated ★ 5.0
Joint Security AreaRated ★ 4.5
The Big ShortRated ★ 4.0
The Yellow SeaRated ★ 4.0
I Saw the DevilRated ★ 4.5
Inglourious BasterdsRated ★ 4.5
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 4.5
The WailingRated ★ 4.0
A Star Is BornRated ★ 4.0
Decision to LeaveRated ★ 4.5