Movies
Ratings
33
SidewaysRated ★ 5.0
HereditaryRated ★ 4.0
Before SunsetRated ★ 5.0
Blade Runner 2049Rated ★ 5.0
A Taxi DriverRated ★ 5.0
InceptionRated ★ 5.0
The MatrixRated ★ 5.0
Green BookRated ★ 5.0
Iron ManRated ★ 5.0
Nobody KnowsRated ★ 5.0
GattacaRated ★ 5.0
GladiatorRated ★ 5.0
ParasiteRated ★ 5.0
The RoadRated ★ 3.0
Lone SurvivorRated ★ 3.0
Pride & PrejudiceRated ★ 4.0
The Great GatsbyRated ★ 4.0
Inside Llewyn DavisRated ★ 4.0
AssassinationRated ★ 2.5
World War ZRated ★ 5.0