Movies
Ratings
318
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
The Hitchhiker's Guide to the GalaxyRated ★ 5.0
Mood IndigoRated ★ 4.0
The HimalayasRated ★ 3.0
Chicken RunRated ★ 3.5
The Book of FishRated ★ 4.0
Right Now, Wrong ThenRated ★ 4.5
Kill Bill : Vol. 2Rated ★ 4.0
Ghost in the ShellRated ★ 4.5
The CoreRated ★ 3.0
Neon Genesis Evangelion: The End of EvangelionRated ★ 4.5
Total RecallRated ★ 3.0
Shaun of the DeadRated ★ 4.0- Highway StarRated ★ 2.5
Ice Age: Dawn of the DinosaursRated ★ 3.5
Paranormal ActivityRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 5.0
How to Train Your Dragon 2Rated ★ 3.0
Pirates of the Caribbean: On Stranger TidesRated ★ 4.0
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1Rated ★ 3.5