Movies
Ratings
95
50/50Rated ★ 4.5
On Body and SoulRated ★ 4.5
The HandmaidenRated ★ 2.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.0
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 4.0
Fight ClubRated ★ 4.5
The RevenantRated ★ 3.0
Before SunsetRated ★ 3.5
If Cats Disappeared From the WorldRated ★ 4.0
20th Century WomenRated ★ 4.5
BoyhoodRated ★ 4.0
La La LandRated ★ 5.0
Stranger Than FictionRated ★ 4.0
The Imitation GameRated ★ 4.0
We Bought a ZooRated ★ 4.5
The King's SpeechRated ★ 4.0- BlackRated ★ 4.0
The Fault in Our StarsRated ★ 4.0
The Dark Knight RisesRated ★ 3.5
The Boy in the Striped PajamasRated ★ 3.5