Movies
Ratings
1173
Blade Runner 2049Rated ★ 4.5
SicarioRated ★ 4.0
Kick-AssRated ★ 4.0
My Sweet Orange TreeRated ★ 4.0
FlippedRated ★ 3.5
Furious 7Rated ★ 4.0
Sherlock: The Abominable BrideRated ★ 2.5
The RevenantRated ★ 4.5
The Lego MovieRated ★ 4.0
Wreck-It RalphRated ★ 3.5
Night at the MuseumRated ★ 3.0
Life of PiRated ★ 4.0
MaleficentRated ★ 3.5
Parasyte: Part 1Rated ★ 4.0
First PositionRated ★ 3.5
The Fall of the House of UsherRated ★ 4.5
Alice in WonderlandRated ★ 4.0
Cowboy Bebop: The MovieRated ★ 3.5
Lethal Weapon 4Rated ★ 3.0
CandymanRated ★ 3.5