Movies
Ratings
50
FrozenRated ★ 4.0
Slumdog MillionaireRated ★ 3.5
The Great GatsbyRated ★ 4.5
Midnight in ParisRated ★ 4.5
The Imitation GameRated ★ 4.5
The PianistRated ★ 4.5
Tazza: The High RollersRated ★ 3.5
The ChaserRated ★ 4.0
SpotlightRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 4.0
Confidential AssignmentRated ★ 2.5
The Truman ShowRated ★ 4.5
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 5.0
Les MisérablesRated ★ 5.0
Fight ClubRated ★ 3.0- Les MisérablesRated ★ 5.0
The Pursuit of HappynessRated ★ 4.0
Buena Vista Social ClubRated ★ 3.5
About a BoyRated ★ 4.5
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 3.0