Movies
Ratings
99
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
La La LandRated ★ 4.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
DemolitionRated ★ 4.0
Murder on the Orient ExpressRated ★ 3.5
Phantom ThreadRated ★ 4.5
10 Things I Hate About YouRated ★ 3.5
Shutter IslandRated ★ 4.0
The MatrixRated ★ 4.5
Breakfast on PlutoRated ★ 3.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
The Age of InnocenceRated ★ 4.0
DaisyRated ★ 3.0- NatalieRated ★ 0.5
Lust, CautionRated ★ 4.5
Be With YouRated ★ 4.0
Romance of Their OwnRated ★ 3.5
The ServantRated ★ 3.0
I Am SamRated ★ 4.0
The Sound of MusicRated ★ 4.5