Movies
Ratings
79
V for VendettaRated ★ 4.0
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 4.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0
NightcrawlerRated ★ 3.0
The Wolf of Wall StreetRated ★ 3.0
28 Days LaterRated ★ 4.5
The Devil Wears PradaRated ★ 4.0
Paranormal ActivityRated ★ 4.5
A Violent ProsecutorRated ★ 3.5
FriendRated ★ 4.0
The Girl Next DoorRated ★ 3.5
GravityRated ★ 3.0
Gone GirlRated ★ 4.0
ChronicleRated ★ 4.5
Bridget Jones: The Edge of ReasonRated ★ 4.0
The MartianRated ★ 2.5
No Country for Old MenRated ★ 3.5- WishRated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 4.0
The ShiningRated ★ 5.0