Movies
Ratings
69
Wuthering HeightsRated ★ 4.5
Begin AgainRated ★ 3.0
Dances with WolvesRated ★ 4.5
Josee, the Tiger and the FishRated ★ 3.0
The Great BeautyRated ★ 3.0
Eat Pray LoveRated ★ 4.0
Night Train to LisbonRated ★ 4.5
Doctor ZhivagoRated ★ 4.5
SecretRated ★ 3.0
Between Calmness and PassionRated ★ 3.5
Coco Before ChanelRated ★ 3.5
Beauty and the BeastRated ★ 2.0
The Other Boleyn GirlRated ★ 3.5
My Week with MarilynRated ★ 2.5
Love LetterRated ★ 3.0
Alice in WonderlandRated ★ 3.0
Life of PiRated ★ 3.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.5
Black SwanRated ★ 4.5
Life Is BeautifulRated ★ 4.0