Movies
Ratings
234
The Piano TeacherRated ★ 3.0
The SearchersRated ★ 3.0
The Third ManRated ★ 2.5
Elevator to the GallowsRated ★ 3.5
City of GodRated ★ 4.5
To Kill a MockingbirdRated ★ 3.0
The Wages of FearRated ★ 5.0
Brief EncounterRated ★ 2.5
Double IndemnityRated ★ 3.0
CasablancaRated ★ 2.0
StagecoachRated ★ 4.0
The 400 BlowsRated ★ 3.5
SabotageRated ★ 1.5
City LightsRated ★ 4.0
The Rules of the GameRated ★ 3.5
Citizen KaneRated ★ 4.0
Jojo RabbitRated ★ 3.5
The Lives of OthersRated ★ 3.5
Gangs of New YorkRated ★ 3.0
Back to the Future Part IIRated ★ 4.0