Movies
Ratings
20
Shirley: Visions of RealityRated ★ 4.0
Nureyev & Friends: A Gala TributeRated ★ 4.0
SpyRated ★ 4.5
MasqueradeRated ★ 4.0
The Wolf of Wall StreetRated ★ 5.0
Love, RosieRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 4.5
Belle & SebastianRated ★ 3.5
May 18Rated ★ 4.0
Miracle in Cell No. 7Rated ★ 5.0
Begin AgainRated ★ 3.0
1789 : Les Amants de la BastilleRated ★ 4.0
The Big SwindleRated ★ 4.5
SilencedRated ★ 5.0
The Warring StatesRated ★ 4.5
True LiesRated ★ 4.5
Kate & LeopoldRated ★ 5.0
Le Cercle rougeRated ★ 5.0
Tenacious D in The Pick of DestinyRated ★ 5.0