Movies
Ratings
1029
MoneyballRated ★ 4.0
The Sense of an EndingRated ★ 2.5
MaterialistsRated ★ 2.5
Project Hail MaryRated ★ 4.0
CompanionRated ★ 3.0
The King's WardenRated ★ 3.0
Pavane: For A Dead PrincessRated ★ 3.0
Great ExpectationsRated ★ 3.0
SinnersRated ★ 4.0
MacbethRated ★ 3.0
Madame BovaryRated ★ 2.5
The MenuRated ★ 3.0
Uncut GemsRated ★ 4.0
Marriage Is A Crazy ThingRated ★ 2.5
Eye in the SkyRated ★ 3.5
Once We Were UsRated ★ 3.0
The JacketRated ★ 3.0
Two Seasons, Two StrangersRated ★ 3.5
QueerRated ★ 3.0
The DepartedRated ★ 3.5