Movies
Ratings
298
Cast AwayRated ★ 5.0
Captain PhillipsRated ★ 4.0
Man in LoveRated ★ 4.5
50 First DatesRated ★ 4.5
Pride & PrejudiceRated ★ 4.5
Lust, CautionRated ★ 3.5
OnceRated ★ 4.5
The Curious Case of Benjamin ButtonRated ★ 4.0
The ClassicRated ★ 4.0
Night at the Museum: Battle of the SmithsonianRated ★ 4.0
National Treasure: Book of SecretsRated ★ 4.0
Home AloneRated ★ 4.0
How to Train Your DragonRated ★ 4.0
King KongRated ★ 4.5
ArmageddonRated ★ 4.0
Monsters UniversityRated ★ 4.5
Harry Potter and the Goblet of FireRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 4.5
Transformers: Dark of the MoonRated ★ 4.0
Harry Potter and the Chamber of SecretsRated ★ 4.5