Movies
Ratings
401
Little WomenRated ★ 4.0
Mission: Impossible IIIRated ★ 4.5
Captain PhillipsRated ★ 4.0- Inside Men: The OriginalRated ★ 5.0
Inside MenRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 5.0
Corpse BrideRated ★ 4.5
Pride & PrejudiceRated ★ 4.5
SkyfallRated ★ 4.5
Bad GeniusRated ★ 5.0
Life Is BeautifulRated ★ 5.0
ParasiteRated ★ 5.0
E.T. the Extra-TerrestrialRated ★ 4.0
PaprikaRated ★ 3.5
SaltRated ★ 4.0
A Hard DayRated ★ 5.0
Captain America: Civil WarRated ★ 4.5
Avengers: Infinity WarRated ★ 4.5
Avengers: EndgameRated ★ 4.5