Movies
Ratings
22
Gran TorinoRated ★ 4.5
Modern TimesRated ★ 4.5
Kill Bill: Vol. 1Rated ★ 5.0
Django UnchainedRated ★ 5.0
DoubtRated ★ 4.5
12 Angry MenRated ★ 5.0
MacbethRated ★ 4.5
The WailingRated ★ 5.0
Independence Day: ResurgenceRated ★ 2.5
WarcraftRated ★ 3.0
Gone GirlRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 5.0
Kingsman: The Secret ServiceRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 5.0
SpyRated ★ 4.0
Ant-ManRated ★ 3.5
Inside MenRated ★ 4.0
SpectreRated ★ 3.0
Star Wars: Episode VII - The Force AwakensRated ★ 3.5