Movies
Ratings
85- CandyRated ★ 5.0
Tinker Tailor Soldier SpyRated ★ 4.5
Ripley's GameRated ★ 5.0
Inglourious BasterdsRated ★ 5.0
T2 TrainspottingRated ★ 5.0
Escape from PretoriaRated ★ 3.5
The Weight of WaterRated ★ 4.5
From Dusk Till DawnRated ★ 4.0
PauletteRated ★ 4.0
Death ProofRated ★ 4.0
The BronzeRated ★ 3.0
The Girl with the Dragon TattooRated ★ 4.0
I, TonyaRated ★ 4.0
The MauritanianRated ★ 4.5
The Usual SuspectsRated ★ 4.5
Requiem for a DreamRated ★ 4.5
Buffalo '66Rated ★ 5.0
The ApartmentRated ★ 5.0
Boiling PointRated ★ 4.5
Tears of the SunRated ★ 3.5