Movies
Ratings
30
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
The Kid with a BikeRated ★ 4.0
Red CliffRated ★ 4.0
The Pursuit of HappynessRated ★ 4.0
Kung Fu HustleRated ★ 4.0
A Dirty CarnivalRated ★ 4.0
Schindler's ListRated ★ 4.0
King and the ClownRated ★ 4.0
Billy ElliotRated ★ 4.0
Lord of WarRated ★ 4.0
The IslandRated ★ 4.0
3 IdiotsRated ★ 5.0
The Yellow SeaRated ★ 4.0
Edward ScissorhandsRated ★ 4.0
The Truman ShowRated ★ 4.0
Memories of MurderRated ★ 4.0
Joint Security AreaRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Good Will HuntingRated ★ 4.0
A Bittersweet LifeRated ★ 4.0