Movies
Ratings
100
The ExorcistRated ★ 2.0
RockyRated ★ 2.0
Who's Afraid of Virginia Woolf?Rated ★ 3.0
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 3.0
Life of PiRated ★ 3.0
The GraduateRated ★ 3.0
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
GandhiRated ★ 3.0
The Bourne UltimatumRated ★ 3.0
Black SwanRated ★ 2.0
Ben-HurRated ★ 3.0
The TerminatorRated ★ 3.0
The King's SpeechRated ★ 3.0
How to Train Your DragonRated ★ 3.0
Finding NemoRated ★ 4.0
My Neighbor TotoroRated ★ 4.0
The Grapes of WrathRated ★ 2.0
Good Will HuntingRated ★ 3.0
The Wizard of OzRated ★ 2.0
JawsRated ★ 1.0