Movies
Ratings
271
Kingdom of the Planet of the ApesRated ★ 3.5
MissingRated ★ 3.0
WhiplashRated ★ 3.5
Day of the Dead: A Celebration of LifeRated ★ 3.0
Tune in for LoveRated ★ 2.5
SoulRated ★ 3.0
Suzume Locking Up the DoorsRated ★ 2.0
ElementalRated ★ 2.5
The Boy and the HeronRated ★ 2.5
The Last 10 YearsRated ★ 3.5
Troll FactoryRated ★ 3.5
FamilyhoodRated ★ 2.5
Dead Poets SocietyRated ★ 4.5
Frozen IIRated ★ 3.0
Back to the FutureRated ★ 3.0
The Little PrinceRated ★ 4.0
Sherlock: The Abominable BrideRated ★ 4.0
The NotebookRated ★ 4.0
My Annoying BrotherRated ★ 3.5
Christmas in AugustRated ★ 4.0