Movies
Ratings
73
Black SwanRated ★ 4.5
The Truman ShowRated ★ 5.0
American SniperRated ★ 5.0
Notting HillRated ★ 5.0
Nameless GangsterRated ★ 5.0
Tidal WaveRated ★ 5.0
The NotebookRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 5.0
Spirited AwayRated ★ 3.5
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 5.0
Iron Man 2Rated ★ 5.0
Salut d’AmourRated ★ 3.0
The Jungle BookRated ★ 5.0
The Classified FileRated ★ 4.0
The Little PrinceRated ★ 4.0
Henri HenriRated ★ 4.0
Right Now, Wrong ThenRated ★ 4.0
King and the ClownRated ★ 4.0
Shirley: Visions of RealityRated ★ 4.0
The HimalayasRated ★ 4.0