Movies
Ratings
420
The Man Who Knew InfinityRated ★ 5.0
The FortressRated ★ 3.5
GattacaRated ★ 5.0
Margin CallRated ★ 5.0
The PostRated ★ 5.0
SnowdenRated ★ 4.5
The InvasionRated ★ 4.5
DivergentRated ★ 4.0
The HandmaidenRated ★ 5.0
Phantom DetectiveRated ★ 3.5
Now You See Me 2Rated ★ 3.5
Alien: CovenantRated ★ 4.5
The Scarlet LetterRated ★ 4.0
Paradise MurderedRated ★ 2.5
Quantum of SolaceRated ★ 4.0
Taken 2Rated ★ 4.0
Life of PiRated ★ 5.0
Guardians of the GalaxyRated ★ 5.0
LucyRated ★ 4.5
Night at the Museum: Secret of the TombRated ★ 3.5