Movies
Ratings
586
One Battle After AnotherRated ★ 4.0
One DayRated ★ 4.5
The SubstanceRated ★ 5.0- Idiot Girls and School Ghost: School anniversaryRated ★ 5.0
We Need to Talk About KevinRated ★ 3.5
Cinema ParadisoRated ★ 5.0
ApocalyptoRated ★ 4.0
The Man from EarthRated ★ 4.5
The Worst Person in the WorldRated ★ 3.5
DogtoothRated ★ 4.0
The French ConnectionRated ★ 4.0
The Texas Chain Saw MassacreRated ★ 4.0
AlienRated ★ 3.5
RockyRated ★ 2.0
French Connection IIRated ★ 3.0
Rocky IIRated ★ 2.5
Alice In WonderlandRated ★ 3.5
Mulholland DriveRated ★ 3.5
The Suicide SquadRated ★ 1.5
A.I. Artificial IntelligenceRated ★ 5.0