Movies
Ratings
26
OrphanRated ★ 3.5
Monster HouseRated ★ 3.5
Wallace & Gromit: The Curse of the Were-RabbitRated ★ 4.5
Hoodwinked Too! Hood VS. EvilRated ★ 4.0
Hoodwinked!Rated ★ 3.5
CoralineRated ★ 4.5
How the Grinch Stole ChristmasRated ★ 5.0
Edge of TomorrowRated ★ 4.0
The Silence of the LambsRated ★ 4.0
The AttorneyRated ★ 4.0
Memories of MurderRated ★ 3.5
Eternal Sunshine of the Spotless MindRated ★ 3.5
Howl's Moving CastleRated ★ 4.0
InterstellarRated ★ 5.0
TitanicRated ★ 5.0
The Yellow SeaRated ★ 4.0
Spirited AwayRated ★ 4.5
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 5.0
The HandmaidenRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 2.5