Movies
Ratings
28
No Country for Old MenRated ★ 4.5
The GodfatherRated ★ 4.0
The King's WardenRated ★ 1.5
Project Hail MaryRated ★ 3.5
MagnoliaRated ★ 4.5
A Clockwork OrangeRated ★ 4.0
Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 4.5
Gone GirlRated ★ 3.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5- HumintRated ★ 2.5
The UnjustRated ★ 3.5
Save the Green Planet!Rated ★ 3.0
The WailingRated ★ 3.5
Shutter IslandRated ★ 3.5
Green BookRated ★ 4.0
WhiplashRated ★ 4.0
There Will Be BloodRated ★ 5.0
The MasterRated ★ 4.0
One Battle After AnotherRated ★ 4.5
Memories of MurderRated ★ 5.0