Movies
Ratings
1365
Rendezvous in ParisRated ★ 3.0
Down to YouRated ★ 2.5
April FlowersRated ★ 2.0
HoppersRated ★ 3.5
Project Hail MaryRated ★ 3.5
HappeningRated ★ 4.0
Sex, Lies, and VideotapeRated ★ 3.5
The Big ShortRated ★ 2.5
The Kid with a BikeRated ★ 3.5
A Life Less OrdinaryRated ★ 3.5
The Life Aquatic with Steve ZissouRated ★ 4.0
Welcome Home, Roxy CarmichaelRated ★ 3.0
The King's SpeechRated ★ 3.0
The Fundamentals of CaringRated ★ 3.0
Pavane: For A Dead PrincessRated ★ 3.0
The DressmakerRated ★ 2.0
The Aviator's WifeRated ★ 3.5
Sentimental ValueRated ★ 3.0
The Phoenician SchemeRated ★ 3.0
HamnetRated ★ 4.0