Movies
Ratings
2106
JulesRated ★ 3.5
The Sound of MusicRated ★ 4.0
RougeRated ★ 2.5
We Live In TimeRated ★ 3.5
Kill Bill: The Whole Bloody AffairRated ★ 5.0
The Exorcism of Emily RoseRated ★ 3.5
Jason and the ArgonautsRated ★ 3.5
The EqualizerRated ★ 3.0
The Resistance BankerRated ★ 3.5
Two ProsecutorsRated ★ 4.0
ProtectorRated ★ 3.0
Evangelion Broadcast 30th Anniversary Special PerformanceRated ★ 3.5
Mary Queen of ScotsRated ★ 2.5
MunichRated ★ 4.0
Crazy/BeautifulRated ★ 4.0
Holy CowRated ★ 3.0- Method ActingRated ★ 2.5
Project Hail MaryRated ★ 4.0- Time of CinemaRated ★ 2.5
Paris, TexasRated ★ 1.0