Movies
Ratings
24
The King's WardenRated ★ 2.5
The InnocentsRated ★ 3.0
RebeccaRated ★ 3.5
WhiplashRated ★ 3.5
ChronicleRated ★ 1.5
The Amazing Spider-Man 2Rated ★ 2.5
Top GunRated ★ 3.0
Millennium ActressRated ★ 3.5- PilotRated ★ 2.5
EscapeRated ★ 2.0
MonsterRated ★ 4.5
Your Name.Rated ★ 3.0
The Passion of Joan of ArcRated ★ 3.5
Hwayi: A Monster BoyRated ★ 2.5
Castaway on the MoonRated ★ 3.5
Svaha: The Sixth FingerRated ★ 4.5
GattacaRated ★ 5.0
In the Mood for LoveRated ★ 4.0
Chungking ExpressRated ★ 3.0
Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 3.0