Movies
Ratings
66
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0
Before SunsetRated ★ 5.0
ParasiteRated ★ 4.5
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.5
The ThievesRated ★ 5.0
The Blind SideRated ★ 4.0
Pride & PrejudiceRated ★ 5.0
Architecture 101Rated ★ 4.0
Before SunriseRated ★ 5.0
The HuntRated ★ 4.5
My Tutor FriendRated ★ 3.5
The UnforgivenRated ★ 4.0
TroyRated ★ 4.0
OblivionRated ★ 3.5
About TimeRated ★ 3.5
GattacaRated ★ 3.5- Take OffRated ★ 4.0
Stuart LittleRated ★ 3.5
The ChorusRated ★ 4.5
The Imitation GameRated ★ 4.0