Movies
Ratings
150
The HostRated ★ 3.5
Chungking ExpressRated ★ 5.0
Secret SunshineRated ★ 4.0
Fallen AngelsRated ★ 5.0
The Lives of OthersRated ★ 4.0
Late AutumnRated ★ 3.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 5.0
Sympathy for Mr. VengeanceRated ★ 5.0
Tale of CinemaRated ★ 3.5
Cowboy Bebop: The MovieRated ★ 3.5
Blades of BloodRated ★ 2.5
The Hitchhiker's Guide to the GalaxyRated ★ 3.5
The Fatal EncounterRated ★ 3.0
A Bloody AriaRated ★ 3.0
The HousemaidRated ★ 4.0
Honey and CloverRated ★ 3.0
Blade RunnerRated ★ 4.0
The Last EmperorRated ★ 3.5
Cloud AtlasRated ★ 3.5
Dances with WolvesRated ★ 3.5