Movies
Ratings
100
Terminator 2: Judgment DayRated ★ 5.0
District 9Rated ★ 4.0
Silent HillRated ★ 5.0
Forrest GumpRated ★ 5.0
MementoRated ★ 5.0
The NotebookRated ★ 5.0
The Sixth SenseRated ★ 4.0
Kick-AssRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Return of the KingRated ★ 5.0
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 5.0
A Letter to MomoRated ★ 4.0
The PiratesRated ★ 4.0
Spider-Man 2Rated ★ 3.5
King KongRated ★ 5.0
Avengers: Age of UltronRated ★ 4.0
Princess MononokeRated ★ 5.0
Miss GrannyRated ★ 3.0
My Neighbor TotoroRated ★ 5.0
Memories of MurderRated ★ 5.0
The Dark Knight RisesRated ★ 4.0