Movies
Ratings
399
Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)Rated ★ 4.0
VenomRated ★ 3.5
American SniperRated ★ 3.5
Me Before YouRated ★ 3.0
Sicario: Day of the SoldadoRated ★ 3.0
ExitRated ★ 4.0
PeninsulaRated ★ 2.5
The Age of ShadowsRated ★ 4.5
The Night of the WitnessRated ★ 3.5
CubeRated ★ 3.0
American BeautyRated ★ 4.0
ParasiteRated ★ 5.0
Johnny ExpressRated ★ 4.0
Intimate StrangersRated ★ 4.0
Inglourious BasterdsRated ★ 4.0
Tazza: One Eyed JackRated ★ 3.0
Bloody TieRated ★ 3.5
Shutter IslandRated ★ 4.0
GladiatorRated ★ 4.5
The IllusionistRated ★ 3.5