Movies
Ratings
213
12 Angry MenRated ★ 5.0
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.0
Inside OutRated ★ 4.0
Stuart LittleRated ★ 4.0
Nodame Cantabile: The Movie IIRated ★ 4.0
The ChaserRated ★ 4.0
SpyRated ★ 4.5
The MatrixRated ★ 3.5
Billy ElliotRated ★ 4.0
FriendRated ★ 4.0
UpRated ★ 4.5
71: Into the FireRated ★ 4.0
Indiana Jones and the Temple of DoomRated ★ 4.0
AVP: Alien vs. PredatorRated ★ 3.0
Kiki's Delivery ServiceRated ★ 4.0
PinocchioRated ★ 4.0
JawsRated ★ 4.0
The Garden of WordsRated ★ 4.5
The Legend of 1900Rated ★ 4.0
DrumlineRated ★ 4.0