Movies
Ratings
158
The Terror LiveRated ★ 4.0
Batman BeginsRated ★ 5.0
The ShiningRated ★ 5.0
The FakeRated ★ 4.0
2001: A Space OdysseyRated ★ 4.0
Princess MononokeRated ★ 4.0
IdentityRated ★ 4.0
Lock, Stock and Two Smoking BarrelsRated ★ 4.5
The MasterRated ★ 3.0
Good Will HuntingRated ★ 4.0
My Own Private IdahoRated ★ 3.0
CloverfieldRated ★ 4.5
Rise of the Planet of the ApesRated ★ 4.5
The Bourne SupremacyRated ★ 4.0
PrometheusRated ★ 4.5
The Matrix ReloadedRated ★ 4.5
Family TiesRated ★ 4.0
Notting HillRated ★ 3.5
DogvilleRated ★ 5.0
MagnoliaRated ★ 2.5