Movies
Ratings
230
Comrades: Almost a Love StoryRated ★ 4.0
Mad Max: Fury RoadRated ★ 4.0
As Good As It GetsRated ★ 4.5
FailanRated ★ 4.5
WhiplashRated ★ 4.0
PietaRated ★ 4.0
Before SunsetRated ★ 4.0
Gone GirlRated ★ 4.0
Untold ScandalRated ★ 3.5
Kill Bill : Vol. 2Rated ★ 3.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
Billy ElliotRated ★ 5.0
Hwayi: A Monster BoyRated ★ 3.5
V for VendettaRated ★ 3.5
The HousemaidRated ★ 3.5
District 9Rated ★ 4.0
The Yellow SeaRated ★ 3.5
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 4.0
Black SwanRated ★ 4.0
I Saw the DevilRated ★ 3.0