Movies
Ratings
50
SkyfallRated ★ 3.5
A Better TomorrowRated ★ 3.0
Indiana Jones and the Last CrusadeRated ★ 5.0
ChunhyangRated ★ 2.5
Black SwanRated ★ 3.5
Child's Play 2Rated ★ 0.5
The HolidayRated ★ 4.0
GhostRated ★ 5.0
Scent of a WomanRated ★ 4.5
Schindler's ListRated ★ 4.0
Fist of LegendRated ★ 4.0
I Am SamRated ★ 4.0
The Lord of the Rings: The Two TowersRated ★ 4.0
The Parent TrapRated ★ 4.0
Billy ElliotRated ★ 4.5
The King's SpeechRated ★ 4.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.5
127 HoursRated ★ 4.5
The Lord of the Rings: The Fellowship of the RingRated ★ 4.5
Gone with the WindRated ★ 5.0