Movies
Ratings
153
The IntouchablesRated ★ 4.5
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 4.5
The Motorcycle DiariesRated ★ 4.0
The TransporterRated ★ 4.0
Edge of TomorrowRated ★ 4.0
The Bucket ListRated ★ 4.5
Remember the TitansRated ★ 4.0
Underworld: AwakeningRated ★ 4.0
The RoadRated ★ 3.0
Butch Cassidy and the Sundance KidRated ★ 4.0
V for VendettaRated ★ 4.5
Man on FireRated ★ 4.0
Sea FogRated ★ 4.0
The PiratesRated ★ 4.0
The Secret World of ArriettyRated ★ 4.0
GattacaRated ★ 4.0
The Admiral: Roaring CurrentsRated ★ 3.5
JumperRated ★ 3.5
InceptionRated ★ 4.5
FrozenRated ★ 3.5