Movies
Ratings
157
Evangelion: 3.0 You Can (Not) RedoRated ★ 5.0
Inglourious BasterdsRated ★ 5.0
Hannibal RisingRated ★ 3.5
Kick-AssRated ★ 3.5
Star Wars: Episode VI - Return of the JediRated ★ 4.5
Neon Genesis Evangelion: The End of EvangelionRated ★ 5.0
Sympathy for Lady VengeanceRated ★ 4.0
The HoursRated ★ 3.0
The Man from EarthRated ★ 4.0
ThirstRated ★ 3.5
Paths of GloryRated ★ 4.0
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the BombRated ★ 5.0
Full Metal JacketRated ★ 5.0
Eyes Wide ShutRated ★ 5.0
2001: A Space OdysseyRated ★ 5.0
A Clockwork OrangeRated ★ 5.0
The ShiningRated ★ 5.0
2046Rated ★ 5.0
The GrandmasterRated ★ 5.0
Ashes of TimeRated ★ 3.5