Movies
Ratings
29
The ClassicRated ★ 4.5
GattacaRated ★ 4.0
Now Is GoodRated ★ 3.0
Becoming JaneRated ★ 4.0
The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the WardrobeRated ★ 4.0
The Lion KingRated ★ 5.0
Blue Is The Warmest ColorRated ★ 4.5
LolitaRated ★ 3.5
Alice in WonderlandRated ★ 4.5
Captain America: The Winter SoldierRated ★ 4.5
The HelpRated ★ 4.0
MaleficentRated ★ 3.0
The Little MermaidRated ★ 4.0
Love, RosieRated ★ 3.0
Dead Poets SocietyRated ★ 4.5
TwilightRated ★ 3.5
CarolRated ★ 4.5
The Hunger GamesRated ★ 5.0
Warm BodiesRated ★ 4.0
Begin AgainRated ★ 3.0