Movies
Ratings
36
(500) Days of SummerRated ★ 4.0
The Sixth SenseRated ★ 4.0
The Way HomeRated ★ 5.0
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
AvatarRated ★ 5.0
The Silence of the LambsRated ★ 5.0
Battle RoyaleRated ★ 3.0
The GodfatherRated ★ 5.0
Blood DiamondRated ★ 3.0
MoneyballRated ★ 4.0
Public EnemyRated ★ 3.0
Shutter IslandRated ★ 5.0
The Hobbit: An Unexpected JourneyRated ★ 4.0
Phone BoothRated ★ 3.0
Perfume: The Story of a MurdererRated ★ 4.0
CubeRated ★ 5.0
The ChaserRated ★ 3.0
The Truman ShowRated ★ 3.0
IdentityRated ★ 5.0
SawRated ★ 4.0