Movies
Ratings
40
The Truman ShowRated ★ 4.5
The Shawshank RedemptionRated ★ 4.5
UnbowedRated ★ 3.0
WALL-ERated ★ 4.0- WishRated ★ 2.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 4.5
Slumdog MillionaireRated ★ 5.0
SawRated ★ 4.0
A Bittersweet LifeRated ★ 3.5
MasqueradeRated ★ 2.0
50 First DatesRated ★ 3.0
Begin AgainRated ★ 3.0
A Violent ProsecutorRated ★ 0.5
Inside OutRated ★ 4.5
ShrekRated ★ 2.0
PunchRated ★ 3.5
Summer WarsRated ★ 3.0
The Secret Life of Walter MittyRated ★ 3.5
Life of PiRated ★ 4.0
PrometheusRated ★ 4.0