Movies
Ratings
89
Star Wars: Episode IV - A New HopeRated ★ 4.0
Ben-HurRated ★ 3.0
The Motorcycle DiariesRated ★ 4.0
Someone SpecialRated ★ 4.0
Batman BeginsRated ★ 4.5
You Are the Apple of My EyeRated ★ 3.0
My Love, Don't Cross That RiverRated ★ 4.0
IncendiesRated ★ 4.5
The Grand Budapest HotelRated ★ 5.0
Toy StoryRated ★ 4.5
Begin AgainRated ★ 5.0
WhiplashRated ★ 4.0
GladiatorRated ★ 4.5
Dead Poets SocietyRated ★ 5.0
InterstellarRated ★ 5.0
Love LetterRated ★ 4.5
Edge of TomorrowRated ★ 2.5
The Hobbit: The Desolation of SmaugRated ★ 4.0
Becoming JaneRated ★ 3.0
The Perks of Being a WallflowerRated ★ 5.0