Movies
Ratings
371
The Piano TeacherRated ★ 2.5
The Worst Person in the WorldRated ★ 3.0
Punch-Drunk LoveRated ★ 2.5
Close Your EyesRated ★ 3.5
One Battle After AnotherRated ★ 3.5
Sentimental ValueRated ★ 4.0
Evangelion: 2.0 You Can (Not) AdvanceRated ★ 3.0
Evangelion: 1.0: You Are (Not) AloneRated ★ 2.5
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a TimeRated ★ 2.0
EVANGELION: DEATH (TRUE)²Rated ★ 2.5
Welcome to the DollhouseRated ★ 3.0
Pierrot le FouRated ★ 4.0
Nouvelle VagueRated ★ 3.5
BreathlessRated ★ 3.5
AlphavilleRated ★ 3.5
Citizen KaneRated ★ 4.0
Sunset BoulevardRated ★ 3.5
Sound of FallingRated ★ 3.0
Avatar: Fire and AshRated ★ 1.5
Two Seasons, Two StrangersRated ★ 3.0