Movies
Ratings
614
The Devil Wears PradaRated ★ 4.0
Kamikaze GirlsRated ★ 4.0
Spirited AwayRated ★ 5.0
No Other ChoiceRated ★ 3.5
Perfect BlueRated ★ 4.0
A Tale of Samurai Cooking - A True Love StoryRated ★ 3.5
The Great FloodRated ★ 1.0
The Chef of South PolarRated ★ 4.0
Hi! Dharma!Rated ★ 4.0
The Stepford WivesRated ★ 3.5- The First RideRated ★ 3.5
Ocean's EightRated ★ 3.5
Once Upon a Time in a BattlefieldRated ★ 4.5
KPop Demon HuntersRated ★ 3.5
Shall We Dance?Rated ★ 3.5
YojimboRated ★ 3.5
Peppermint CandyRated ★ 4.5
City of GodRated ★ 4.5
ShopliftersRated ★ 4.0
Kramer vs. KramerRated ★ 4.0